Polski

Międzynarodowa Koordynacja Pracowników Motoryzacji Międzynarodowy list informacyjny GM-Stellantis Nr 23 - październik 2023 r. Od koordynacji grupy Stellantis/GM w IAC

Drodzy Koledzy i Koleżanki, To wielkie zaniedbanie z naszej strony jako koordynacji grupy, że od jakiegoś czasu nie wydaliśmy międzynarodowego listu informacyjnego! Od ponad półtora roku na Ukrainie szaleje wojna, która jest niesprawiedliwa po obu stronach i która eskaluje w kierunku trzeciej wojny światowej. Niebezpieczeństwo wojny nasila się również w Azji Wschodniej, na Kaukazie czy w Afryce Zachodniej. Globalna katastrofa ekologiczna również zagraża istnieniu ludzkości. My, robotnicy, wraz z kochającymi pokój ludźmi na całym świecie, musimy położyć kres odpowiedzialności osób stojących na czele korporacji i rządów!

Międzynarodowa Koordynacja Pracowników Przemysłu Motoryzacyjnego Międzynarodowy list informacyjny GM-Stellantis Nr 22 - październik 2021 r. Z koordynacji grupy Stellantis/GM w IAC

Szanowne Koleżanki i Koledzy, Ze względu na aktualne wydarzenia, zwracamy się dziś do Państwa ze specjalnym międzynarodowym listem informacyjnym: W czwartek, 30 września, zamknięcie fabryki Opla w Eisenach/Niemcy zostało zainicjowane w akcji nocnej i mglistej przez Stellantis. Z oficjalnym uzasadnieniem wąskich gardeł półprzewodników Stellantis ogłosił zamknięcie produkcji w Eisenach natychmiast do końca roku.

Międzynarodowa Koordynacja Pracowników Przemysłu Motoryzacyjnego Międzynarodowy list informacyjny General Motors / Stellantis Nr 21 - wrzesień 2021 r.

Drogie Koleżanki i Koledzy! Nasz ostatni list informacyjny w marcu spotkał się z bardzo dobrym odzewem międzynarodowym, z informacjami zwrotnymi z Niemiec, Włoch, Australii, Maroka, Francji, Polski i Meksyku. Opublikowały ją dwie włoskie strony internetowe, a następnie była dystrybuowana w Brazylii i Meksyku. W Australii wydrukowano ją wraz z przedmową, w której zwolnieni pracownicy przemysłu samochodowego opowiadają, jak wykorzystali swoje bogate doświadczenie w walce pracowniczej w nowych miejscach pracy.

Akcje Dokumentu